Spoznajte X-bionic®

X-BIONIC® - ŠVAJČIARSKA ZNAČKA ŠPORTOVÉHO OBLEČENIA

Presne ako naznačuje už samotný názov, X-BIONIC®, prenáša bionické vedomosti z prírody do funkčného oblečenia s cieľom zvýšiť efektivitu a pohodu športovcov.

Táto značka predefinovala svet funkčného oblečenia, ktorej vývoj je neustále zdokonalovaný. Vývojári X-BIONIC® s neúnavným duchom vynálezov a bionických znalostí vždy nájdu spôsob, ako urobiť zdanlivo nemožné skutočnosťou. Maximálny komfort pri minimálnom objeme. Pôsobivý dizajn v kombinácii s prelomovou technológiou. Snaha o technologické vedúce postavenie je jednoducho v ich povahe.

Prepracovaná aerodynamika, dynamické stabilizátory, maximálny chladiaci výkon a povrchy s optimalizovaným prietokom – to všetko znie ako sci-fi, či profil super auta, no toto je základná výbava každého produktu X-BIONIC®.

Na začiatku bola revolučná funkčná ponožka. Potom prišla inovatívna bunda. Ale rovnako ako evolúcia, aj náš vývoj sa neustále zdokonaľuje.
Môže byť funkčné oblečenie pre športovcov rovnako inovatívne, efektívne a výhľadové ako výroba automobilov, cestovanie vesmírom a moderná medicína? Môže. Ak prehodnotíme svoj prístup k funkčnému oblečeniu – znie filozofia Švajčiarskeho brandu X-BIONIC®, ktorý patrí medzi elitu športových značiek z celého sveta.

V roku 1998 totiž prichádza na preplnený trh so športovým oblečením s niečím, čo naozaj funguje. S vedeckým prístupom. Viac ako 22 ročný vývoj založený na detailnom výskume a priekopnícke patentované technológie hovoria za všetko. X-BIONIC® postupne predefinoval svet funkčného oblečenia a radí sa medzi absolútnu špičku.
Ako naznačuje už samotný názov značky, vývojári X-BIONIC® prenášajú bionické vedomosti z prírody do funkčného oblečenia s cieľom zvýšiť efektivitu a pohodu športovcov. Všetky riešenia značky sú založené na priekopníckych technológiách a chránené viac ako 800 registráciami patentov na celom svete.

Viac ako 560 medzinárodných ocenení a recenzie produktov, ktoré každoročne získavajú víťazstvo za inováciu, funkčnosť a kvalitu výrobkov aj materiálov, hovoria samé za seba. Výrobca oblečenia, spoločnosť X-Technology Swiss, spája v sebe švajčiarsku precíznosť a tradíciu remesla v talianskych výrobkoch. Všetky produkty sú navrhované vo Švajčiarsku a vyrábané v Taliansku. Pôsobivý dizajn v kombinácii s celým radom inovatívnych technológií a kvalitným materiálom vám tak poskytne „výstroj budúcnosti.“

PROFESOR BODO W. LAMBERTZ

Do sveta jedinečných, nových nápadov sa dostanete len vtedy, keď sa odkloníte od tradičného zmýšľania. Práve zakladateľ značky XBIONIC® Profesor Dr. Bodo W. Lambertz svojím originálnym prístupom a vysokou technologickou znalosťou spôsobil pri kreovaní funkčného oblečenia revolúciu. Na čele so svojím vedeckým tímom sa rozhodol, že základom inšpirácie bude príroda a jej znalosť poslúži ako piliér pre rozvoj nových technológií.

PRÍRODA PONÚKA ODPOVEDE

Bionika znamená učiť sa z prírody. Cesta k technologickému vedeniu je v našej povahe. „Príroda je sama o sebe miestom, kde nájdeme odpovede. Vyššia, rýchlejšia, ďalej, lepšia… a to je len začiatok. Odtiaľ, myslíme ďalej. Oveľa ďalej,“ hovorí profesor.
V roku 2000 sme ako prvá spoločnosť adaptovali vysoko vedecký prístup. Pýtali sme sa: Existujú príklady v prírode? Ako môže textil pomôcť športovcom využívať svoje energetické zdroje efektívnejšie ako kedykoľvek predtým? Začali sme vytvorením revolučnej funkčnej ponožky a po nej nasledovala inovatívna bunda. Postupom času sa naše patenty začali hromadiť a vývoj sa neustále zdokonaľoval. Na miesto objemných ponožiek prišli anatomicky tvarované a multifunkčné.

“Turn Sweat Into Energy” – “Premeň pot na energiu”, mottom spoločnosti X-BIONIC®.

Začali sme používať jedinečné membrány, ktoré vracajú energiu späť namiesto toho, aby ju absorbovali, vďaka materiálu, ktorý saje pot. V roku 2019 sme zas predstavili novú kolekciu 4.0, ktorej jadrom je technológia „Retina HD Knit“ inšpirovaná viacvrstvovými nervovými tkanivami ľudskej sietnice. Spracovávané vlákna splynú, ako jemné nervové dráhy v spomínanej sietnici, do husto tkanej textílie.

Z technologického hľadiska je naša značka doma viac v leteckom priemysle ako vo svete oblečenia. Naši technici využívajú najmodernejší výskum a originálne materiály. Žiadny detail nie je nadbytočný, každé vlákno má svoju funkciu. Každý produkt má sofistikovanú konštrukciu , ktorá dokonalo integruje telo do jeho športového prostredia.

X-BIONIC® v číslach

Za celou históriou spoločnosti stojí:
20
rokov výskumu
788
patentovaných technológií
607
celosvetových ocenení

Filozofia X-BIONIC®

LEKCIA 1: PREČO POT?


Problém: Suchá koža môže byť smrteľná, pretože sa telo neochladzuje.

Prečo: Spýtajte sa sami seba na otázku: “Prečo sa môžeme potiť?” Pot je nevyhnutný pre to, aby ste vždy robili to najlepšie. Štúdia, ktorá sa uskutočnila pred niekoľkými rokmi na dvoch nemeckých univerzitách, zistila, že športovec používa 97% svojej energie na termoreguláciu. 97% našej energie je v podstate zbytočné pri udržiavaní jadra tela pri optimálnej teplote. Použitím veľkého množstva energie na termoreguláciu, naše telo zostáva len s 3% svojej energie, ktorá je ponechaná na pohyb, koncentráciu a ďalšie funkcie. S pravým oblečením máme možnosť vytvoriť viac energie na výkon.

Dôkaz: Pomysleli ste si na to, prečo sa ľudia doslova „neuvaria“ v saune? Je to jednoducho preto, že sme ochladení odparovaním potu.

Mylná predstava: Už roky nás presviedčajú, že mať suchú pokožku počas cvičenia je dôležitým cieľom. Toto je však absolútny nezmysel. Suchá koža telo neochladzuje!

Riešenie: X-BIONIC® zanecháva dôležitú vrstvu potu na koži.

LEKCIA 2: UDRŽANIE POTU.


Problém: Ak zotriete pot od tela, vaše telo musí vynaložiť viac úsilia, aby sa udržalo chladné.

Prečo: Potenie nám pomáha prispôsobiť sa rôznym teplotám okolo nás a je nevyhnutné pre náš výkon a reguláciu teploty tela. Skúste si dať vodu na čelo.

1) Vezmite trochu vody a položte ju na čelo.

2) Cítite, že sa voda odparuje, keď sa dotýka vašej pokožky?

3) Keď utriete vodu, pocítite, že vaša pokožka zostane suchá a prestane sa už ochladzovať.

Mylná predstava: Učili sme sa, že úplné odvlhčenie potu je pre telo lepšie. To nie je pravda, pretože potenie je niečo, čo sa deje už milióny rokov počas ľudskej evolúcie.

Riešenie: X-BIONIC® je inovatívny a smerodajný líder v oblasti funkčného odevného priemyslu z dôvodu, že vytvára účinné systémy na chladenie kože a čiastočnú kompresiu svalov.

MANAŽMENT POTU X-BIONIC®

Bionic znamená učenie sa z prírody. Pokrok smerom k technologickému vývoju je v našej prírode. A samotná príroda je miesto, kde nachádzame odpovede. Vyššie, rýchlejšie, ďalej, lepšie… Odtiaľto sa začína zamýšľať X-BIONIC®.
Čo udržuje vtáky vo vzduchu? Ako zabezpečiť športovcom, aby dosahovali špičkový výkon? Je to všetko o zákonoch prírody spojených s neustálym inovatívnym testovaním produktov tými najlepšími odborníkmi.

X-BIONIC®SPHERE REZORT

x-bionic® sphere je multifunkčný rezort pre šport a relax, nachádzajúci sa v Šamoríne. Vznikol vďaka myšlienke vytvoriť výnimočné podmienky pre každého, kto nielen rád športuje, ale potrpí si aj na kvalitný relax, gastronómiu a zmysluplné trávenie voľného času.

MIESTO NIELEN PRE ŠPORTOVCOV

x-bionic® sphere s celkovou rozlohou viac ako 1 000 000 m2 poskytuje profesionálne podmienky pre výkon 26 olympijských disciplín. V lete 2016 rezort získal štatút Slovenského olympijského tréningového centra. Súčasťou areálu je jedno z najväčších a najmodernejších olympijských jazdeckých centier, moderný atletický štadión, prvotriedny X-BIONIC® HOTEL i špičkové kongresové priestory.

V neposlednom rade je spoločnosť x-bionic® sphere výhradným distribútorom švajčiarskej športovej značky X-BIONIC® pre Slovenskú a Českú republiku. V našich obchodoch sa špecializujeme aj na bežeckú obuv švajčiarskej značky ON CLOUD, aby si každý bežec, cyklista, triatlonista či športovec s akýmkoľvek iným zameraním vybral v našich predajniach kompletné športové vybavenie.

www.x-bionicsphere.com