Technológie X-BIONIC

Prehľad našich najúspešnejších technológií.  Ich účinok pocítite okamžite.


Vedecké testy, výskumy z bioniky a spolupráca so špičkovými športovcami robia základnú vrstvu X-BIONIC® technologicky najnáročnejšou a najúčinnejšou na svete. Nespočetné víťazstvá v testoch, množstvo prestížnych ocenení a medailové dôkazy našich športovcov, sú toho dôkazom.


X-BIONIC® myslí na nemysliteľné. Robíme to, čo sa iným nedarí urobiť. Meníme budúcnosť športových výkonov, meníme športovcov na lídrov. Vďaka nášmu revolučnému prístupu posúvame technológiu a dizajn funkčného oblečenia na vyššiu úroveň.

 

37°C CCR-TECHNOLOGY®

Stabilizujte optimálnu telesnú teplotu


Prehriaty alebo podchladený organizmus nie je efektívny. Preto sa sám stará o to, aby mal vždy optimum na udržanie základnej teploty tela 37 °C. V závislosti na počasí, extrémnom chlade alebo horúčave to môže spotrebovať množstvo telesnej energie. Podľa vedeckých štúdií telo využíva až 97% jeho energie na zvládanie potenia. Zostávajú tak iba 3% energie pre váš športový výkon.

Aby ľudské telo fungovalo, musí byť jeho teplota v jadre 37 ° C. Ak hrozí, že poklesne pod túto hodnotu, telo sa ho snaží udržať zastavením prietoku krvi v žilách a kapilárach do končatín a tým, že sa začne triasť. Pri športe je to iné. Fyzická námaha rozširuje vaše cievy a keď teplota tela začne stúpať, telo sa začne potiť. Ako však udržať teplotu na optimálnych 37 ° C ?

 


Ľudské telo sa vie rýchlo a efektívne prispôsobiť fyzickej námahe. Srdcová frekvencia stúpa, aby sa do žíl dostalo viac kyslíka. Aby teplota tela zostala na 37 ° C, je v periférnych krvných cievach potrebných viac krvi, kde sa dá ochladiť pomocou procesu odparovania potu. Technické oblečenie, ktoré odvádza pot z tela však prirodzený chladiaci efekt narúša a to stojí telo extra energiu navyše. Stratí sa viac potu a cenných minerálov. To je presne ten problém, ktorému X ‑ BIONIC® SystemGear účinne predchádza a zároveň podporuje telo v jeho výkonnostných schopnostiach.Ako to funguje?

Približne 28 ºC vonkajšia teplota – izolácia tepla

ISO – Schoulder (súčasť systému Climatronic®) chráni ramená v zime pred účinkami chladu. Znázornené žltou farbou.

Približne 27ºC / 29 ºC vonkajšia teplota – izolácia

3D Bionic Sphere® systém s technológiou ThermoSyphon® – komplexný systém kanálov funguje ako izolácia proti chladu a rozvíja vnútornú dynamiku, ktorá efektívne odvádza teplo a vlhkosť s odevov na veľkej ploche. Hrozba podchladenia po športovom výkone je eliminovaná a stále nepociťujete vlhkosť potu. Aktivita vo vnútri systému 3D Bionic Sphere® s technológiou ThermoSyphon® je viditeľná prostredníctvom rýchleho striedania zeleného a žltého sfarbenia v tejto oblasti.

Približne 26 ºC vonkajšia teplota – mierne uvoľnenie teploty

Na podporu správneho fungovania vnútorných orgánov je v jadre tela potrebné teplo. Teplo sa v tomto mieste uvoľňuje iba na strednej úrovni. Optimálne celkové výsledky je možné dosiahnuť iba vtedy, keď sú ISO – Pads pre boky kombinované s technológiou Air-Conditioning Channel® na vyrovnanie tepla. Vidíte znázornené zeleno – žltou farbou.

Približne 26 ºC vonkajšia teplota – mierne uvoľnenie teploty

Stehenné svaly produkujú teplo, ktoré sa uvoľňuje regulovaným spôsobom. Stehná sú tiež udržiavané v teple prostredníctvom vonkajších ISO – Pads (súčasť systému Climatronic®).

Viac sa dozviete v nasledujúcom videu:

Technológia 3D BIONIC SPHERE® systém s technológiou THERMOSYPHON® Hreje, keď je ti zima. Chladí, keď sa potíš.

Unikátny a mimoriadne efektívny manažment teploty. Presne definovaná poloha na hrudi a chrbte ponúka podľa testov a skúseností viac chladiacej sily. Ocenený systém 3D Bionic Sphere® s technológiou ThermoSyphon® na hrudi a chrbte zastavuje nepríjemné zvlhčenie, pocit prehriatia a riziko ochladenia počas odpočinku a zotavenia. Chladiaca funkcia sa naštartuje, až keď vaše telo začne hromadiť telesné teplo a potiť sa. Keď nie je pot, preberá funkciu izolácie. Vaše telo produkuje rôzne množstvo tepla v rôznych častiach tela. Systém ThermoSyphon®, ďalšia generácia systému 3D Bionic Sphere®, zanecháva na pokožke jemný film vlhkosti, ktorý telo nebude cítiť ako vlhko. Sweat Traps® absorbujú prebytočný pot, vedú ho k odparovaniu a tým pádom sa ho zbavujú prostredníctvom dynamiky tepla. Na pokožke zostáva príjemná zvyšková vlhkosť. Pretože: žiadny pot - žiadne chladenie. Pri nízkych vonkajších teplotách potom komplexný systém kanálov pôsobí vo fázach pokojovej izolácie. Vyhne sa tak riziku ochladenia po skončení športu. V závislosti od teploty okolia musí funkčné oblečenie zabezpečovať spoľahlivú termoreguláciu, aj keď je výkon stabilný. Iba zväčšená oblasť odparovania a efektívne odvádzanie potu zaručujú optimálnu klímu pokožky aj pri záťaži. Ide o to, aby ste pot zredukovali, nie aby ste mu zabránili.

Chladenie počas aktivity:


Vaše telo sa počas aktivity potí. Prirodzená funkcia potu je, že telo ochladzuje, aby ho udržiavalo na optimálnej teplote 37 ° C. Väčšina tradičných druhov funkčnej spodnej bielizne odvádza všetok pot, čo vedie len k ďalšiemu zvyšovaniu produkcie potu. Výsledkom je strata vody, minerálov a solí bez chladiaceho účinku a znížený výkon.

 

Zohrievanie počas odpočinkovej fázy:


Patentovaný a jedinečný systém 3D Bionic Sphere® uchováva dôležité zdroje, aby ste mohli podať lepší výkon. Tým, že sa vynaloží menej energie na reguláciu telesnej teploty, tým viac energetických zásob zostane pre váš výkon. Studený okolitý vzduch nepredstavuje žiadny rizikový faktor prechladenia, pretože teplý vzduch vo vnútri kanálov InnerAirChannels tvorí izolačný vankúš. Počas fázy odpočinku je tento proces ochladenia prerušený nedostatkom potu a tak vzduch v oboch kanáloch slúži na zahriatie pomocou vlastného telesného tepla a vytvára akoby ochranný plášť, ktorý chráni telo pred chladom.

Viac sa dozviete vo videu

Technológia TWYCE® COOL ZONE Dvojité chladenie, lepší výkon.

Oblečenie X‐BIONIC® TWYCE je vybavené 200% zväčšeným systémom 3D BIONIC SPHERE®. Zdvojnásobuje chladiaci účinok, pomáha telu udržiavať stabilnú teplotu jadra tela na 37 °C a ponecháva ešte viac energetických rezerv pre váš tréning a športový výkon.

TWYCE® 4.0 je najlepšia a najsilnejšia high-tech technológia, ktorá je vystavená veľkým teplotným výkyvom, ako napríklad v púštnych behoch s chladnými ránami a extrémnymi horúčavami na poludní. TWYCE® 4.0 zdvojnásobuje chladiaci účinok, pomáha telu udržiavať stabilnú teplotu jadra tela na 37 ° C.

200% AUGMENTÁCIA MOKREJ OBLASTI.
ROZŠÍRENÝ A PREMENOVANÝ 3D BIONIC SPHERE® SYSTÉM.
Presne umiestnená na hrudníku a chrbte podľa testov a skúseností pre viac chladiacej sily. Systém 3D BIONIC SPHERE® na hrudi a chrbte zastavuje nepríjemné zvlhčenie, pocit prehriatia a riziko ochladenia počas odpočinku a zotavenia. Iba keď vaše telo začne hromadiť telesné teplo a pot, naštartuje sa funkcia ochladzovania. Žiadny pot znamená izolačný efekt.

X-BIONIC® TWYCE COOL ZÓNA
Hydrofilná priadza (odparovanie)
Priadza priťahujúca vlhkosť absorbuje pot na povrchu vlákna ako špongia a rýchlo sa odparuje. Kapilárne efekty priťahujú viac potu z okolitých hydrofóbnych prvkov štruktúry Y.Hydrofóbna priadza (preprava)
Táto priadza má špecifické vlastnosti odpudzujúce vlhkosť. Tie sú odvádzané z nasýtených hydrofilných zón do menej nasýtených. Pot je distribuovaný na väčšiu plochu chladiacej zóny X-BIONIC® TWYCE.

Technológia RETINA® HIGH DEFINITION Rozlíšenie s presnosťou ľudského oka

Kvalita ultravysokého rozlíšenia pre maximálnu funkčnú hustotu, presné funkčné zóny a efektívny funkčný prenos.

Ľudská sietnica je zázrak evolúcie. Vďaka miliónom receptorov určuje naše vizuálne vnímanie sveta nervové tkanivo – a poskytuje nášmu mozgu obrazové informácie s vysokým rozlíšením. Výzvou je navrhnúť materiál odevu s porovnateľne vysokou funkčnou hustotou.

 

Viac sa dozviete vo VIDEU:

XITANIT® 2.0


Revolučný materiál s vysokou vodivosťou a schopnosťou odrážať vyžarované teplo.

Príroda nám ukázala, ako prežiť v extrémnych podmienkach bez toho, aby nám niečo znemožňovalo náš výkon. Túto inšpiráciu sme použili pri vývoji produktu XITANIT®. Tento špičkový materiál sa osvedčil od Death Valley až po Saharu. Dobré veci však musia byť vhodné aj na aplikáciu v reálnom živote. XITANIT® preukázal svoje praktické schopnosti mnohokrát a jeho inšpirácia prírodou bola teraz optimalizovaná pre ľudí. Revolučný materiál XITANIT® 2.0 je vysoko vodivý a schopný odrážať tepelné žiarenie. Tento ľahký materiál vás udrží v teple a zabráni množeniu baktérií.

 

THE TRICK®


Skoršie ochladenie. Zvýšený výkon. Pokračujte trikom.

Normálna termoregulácia počas športovej činnosti sa riadi definovanými pravidlami: Keď sa teplota tela počas aktivity vyšplhá nad určitý bod, senzory vzadu informujú mozog prostredníctvom miechy o potrebe ochladenia. Až potom sa začne produkovať pot, ktorý ochladzuje už prehriate telo. Otázkou je, ako zabrániť prehrievaniu tela všeobecne?

Špeciálna pletená štruktúra pozdĺž chrbtice stimuluje prehriatie tela. Vďaka tomu mozog spúšťa produkciu potu dlho predtým, ako môže dôjsť k prehriatiu. Skoré potenie umožňuje účinnejšie chladenie, ktoré udržuje zásoby energie. 

Perfektná simulácia pre maximálny výkon:

Pri športovej aktivite sa telesná teplota stabilne zvyšuje. Až keď krivka nahor dosiahne zónu prehriatia, telo jej začne čeliť. Po prvé, keďže sa oneskoril začiatok výroby potu, musí pracovať na znižovaní vysokých teplôt. Vychladnutie trvá dlhšie, zásoby vitálnej energie sa stratia. Telo zostáva v optimálnej výkonovej zóne, pretože produkcia potu sa vďaka THE TRICK® naštartuje skôr. Skorý nástup ochladenia rýchlo a efektívne znižuje už aj tak nízku telesnú teplotu. Športovci chránia svoje energetické rezervy a môžu podať vyšší výkon.

X-BIONIC® THE TRICK® bol medzinárodne odmenený za: inováciu, vynikajúcu kvalitu dizajn, výber materiálov, spracovanie, funkčnosť a ergonómiu.

APANI® MERINO WOOL


Rovnako čisté, ako zamýšľala príroda.

Čistá Merino vlna dokonale chráni ovce pred teplom a chladom. Pretože ovce sa nepotia. Keby to urobili, ich vlna by vsiakla potom a zamrzla, keď by bola zima. Vlna by bola studená – a ovce mŕtve. Takže sme urobili vlnu inteligentnejšou. Pre APANI® MERINO používame vlnu špeciálne vyšľachtených saských Merinos na výrobu ultrajemnej nite – polovičnej hrúbky ľudského vlasu, a perfektnej na udržanie vašej telesnej teploty na optimálnych 37 ° C za každých klimatických podmienok. A táto niť je tkaná do jedinečného systému 3D BIONIC SPHERE®. Čistá inteligencia – z čistej prírody.

APANI® MERINO je tak čisté, ako to príroda zamýšľala – prirodzene ochladzuje, ohrieva a suší tam, kde je to potrebné.. Výsledkom je ekologický produkt, ktorý sa vyvíja, navrhuje a vyrába v Európe. Jemná priadza, ktorá sa točí v Nemecku, je vyrobená zo sasko-merino vlny s priemerom 18,5 mikrometra, ktorá obsahuje elastickú a prírodnú zložku. Táto kombinácia zaručuje najvyšší stupeň stability tvaru a pohodlie pri nosení.

Príroda dala saským Merinosom kabát, ktorý ich chráni pred vetrom a dažďom. Jeho jemná štruktúra vlny tvorí ochrannú vrstvu. Takto sa im darí prežiť chladné zimy a horúce letá na vysokých nížinách. APANI® MERINO používa iba vlnu z vysokohorských merinos. Existuje len malý počet fariem, ktoré chovajú tieto ovce. A nie všetka ich vlna má požadovaný stupeň jemnosti. Niekto by mohol namietať, že je to príliš komplikované na to, aby to nebolo možné. V APANI® MERINO to dáva dokonalý zmysel. Hľadanie dokonalosti nepozná žiadne kompromisy.

Vo svete, v ktorom dominuje masová výroba, predstavuje APANI® MERINO pravý opak. Posledná bašta produktov, ktoré sú stopercentne prírodné. Za každým stehom sú vedomosti a odborné znalosti generácií vášnivých špecialistov. Výrobky APANI® MERINO sú navrhnuté pre kvalitu a dlhodobú udržateľnosť. Jedným z tajomstiev nášho výrobného procesu je naše podrobné pochopenie vlastností materiálov, ktoré používame, a ich najlepšie možné použitie.

AIR­CONDITIONING CHANNEL®


Cirkulácia čerstvého vzduchu pre vyšší výkon

Air-Conditioning Channel® je súčasťou systému klimatických kanálov. Fyziologické štúdie preukázali, že existujú určité oblasti, ktoré umožňujú rýchlu a efektívnu reguláciu telesnej teploty. Výmena čerstvého vzduchu cez sieť kanálov tieto oblasti ochladzuje bez toho, aby sa po tele rozšíril „studený“ pocit. Neustály pohyb vzduchu pozdĺž Air-Conditioning Channel® tiež efektívne odvádza vlhkosť preč z potných zón.

Tradičná termobielizeň robí jednu vec systematicky: udržuje telo zahalené vo vlastnej horúčave. Na jednej strane to môže byť príjemný pocit, no na strane druhej, môže rýchlo dôjsť aj k prehriatiu.

Air-Conditioning Channel® je ventilačný systém kanálov, ktoré prúdia okolo tela a neustále odvádzajú pot a teplo. Cirkuláciou čerstvého vzduchu umožňuje vzduchu prechádzať do oblastí tela, ktoré nie sú bežne prístupné.

SKIN NODOR®


High Tech až po najmenšiu molekulu. Účinne sa vyhýbajte zápachu

Telo sa počas fyzickej aktivity potí, čo môže často viesť k nepríjemnému zápachu. Tradičné športové oblečenie často nepomáha predchádzať telesnému pachu.

Skin NODOR® je klimaticky aktivované nano-vlákno, ktoré obsahuje vo svojom vnútri anorganickú, bakteriostatickú zložku. Postupné uvoľňovanie iónov, ktoré sú aktivované telesným teplom, je kľúčom k účinnosti Skin NODOR®. Tieto ióny skôr bránia množeniu mikroorganizmov ako ich priamej eliminácii, čím chránia jemnú rovnováhu ekosystému pokožky. Inými slovami, Skin NODOR® je bakteriostatický (t.j. inhibuje bakteriálny rast), a nie baktericídny (ničí baktérie). Preto sa alergické reakcie nevyskytujú. Skin NODOR® je obzvlášť mäkký a priedušný a poskytuje vynikajúce prispôsobenie.

SWEAT TRAPS®


Zachyťte pot skôr, ako ho začnete cítiť

Ľudské telo má až 3 milióny potných žliaz, pričom pod pazuchami majú veľkosť 300 na centimeter štvorcový. Všetci vieme, čo sa tu deje počas športu. Športovec sa sotva začal zahrievať a pot začal tiecť.

Pretože v oblasti hrudníka sa vytvára veľké množstvo potu, bol systém 3D Bionic Sphere® s technológiou ThermoSyphon® špeciálne vybavený technológiou Sweat Traps® na urýchlenie absorpcie vlhkosti. Technológia Sweat Traps® predchádza nadmernému poteniu a podporuje aktívne chladenie.

Predíďte nadmernej vlhkosti. Pot vytvára na pokožke jemný film vlhkosti. Kvapky sa zhromažďujú vo Sweat Traps® a vedú do Evaporation Surface Expander®. Odparovanie prebieha na troch úrovniach: – Na pokožke kvôli ochladeniu. – Vo Sweat Traps® na spracovanie nadmernej vlhkosti. – Na odparovači Surface Expander® na konečné odparenie prebytočnej vlhkosti.

SUPPRONATION® BANDAGE + HELIXCOIL SYSTEM Špičková technológia pre vaše nohy

Pohodlie, podpora a pohoda pre aktívny život v každom ročnom období a za každého počasia: neustále sa rozširujúca rodina produktov X-SOCKS® ponúka vďaka optimálne ochranným technológiám a technológiám zvyšujúcim výkon maximálny komfort pre každú nohu a každý typ dopytu.

Pre X-SOCKS® Generation 4.0 znamená neustála inovácia viac pohodlia a efektívnosti ako kedykoľvek predtým: S nástrojmi HeliXCoil a Suppronation® Bandage dosahuje funkčné spektrum ešte väčšiu presnosť – pre neobmedzené pohodlie v športe, ale aj v každodennom živote , beh, cyklistika a trekking, v zime a motoristické športy, vo voľnom čase a v práci.

Suppronation® Bandage:

Naše nohy závisia od jemne vyladenej interakcie šliach, väzov, svalov a kĺbov. Na zničenie tohto skúseného tímu môže stačiť jeden neopatrný krok. Preto členky vyžadujú osobitnú ochranu bez toho, aby bránili voľnosti chodidla.

O SUPPRONATION® BANDAGE a HELIXCOIL SYSTEM sa viac dozviete na VIDÁCH:

PARTIALKOMPRESSION®


Silnejší ako zákony termodynamiky

Zlepšený prísun kyslíka a živín do kompresie svalov má stabilizujúci účinok na cievy. Podporou ciev sa obehový systém menej zaťažuje a zlepšuje sa prísun kyslíka a živín. Rýchla recirkulácia krvi znamená, že svaly a orgány majú lepší prístup k kyslíku a živinám zvyšujúcim výkonnosť.

Výsledky sú revolučné:
– Znížené kmity svalov
– Zlepšuje príjem kyslíka a živín svalmi
– Rýchlejšie zotavenie
–  Chladiaci mechanizmus

Rýchlejšie zotavenie:
Kompresia zlepšuje prísun kyslíka do svalov. Účinok: rýchlejšie zotavenie a menej svalových kŕčov.

Chladenie vďaka X-BIONIC® 4.0 Partialkompression®:
Počas aktivity sa vytvára telesné teplo. V extrémnych situáciách až 1 200 wattov. Až 90% z toho uvoľní športovec z pokožky na udržanie telesnej teploty na 37 °C. X-BIONIC® 4.0 Partialkompression® vyvíja cielený tlak pozdĺž hrebeňov širokých 1 mm. Vľavo a vpravo od hrebeňa je oblasť bez kompresie, pretože kompresia by mohla mať negatívny vplyv na krvný obeh pokožky. Týmto spôsobom zostáva prietok krvi žilami a kapilárami nerušený.

THORNY DEVIL TECHNOLOGY®


Inšpirované prírodou: Technológia bojovníka, zdokonalená pre športovcov

Tŕnistý diabol (Thorny Devil), ktorý žije v austrálskej púšti s malým množstvom vody, si na svojom tele vytvoril systém vodných transportných kanálov. Tieto kanály transportujú vodu z vlhkosti a hmly do úst pomocou kapilárneho pôsobenia. Podľa fraktálneho princípu (princípu sebareplikácie) sebapodobnosti štruktúry prichádzajú so zmenšujúcou sa mierkou. Účinnosť vodovodných štruktúr sa tak súčasne zvyšuje. Vývojári X-BIONIC® preložili tento kapilárny efekt na športové oblečenie, aby strategicky transportovali pot do častí tela, ktoré potrebujú intenzívne ochladenie. Voštinová štruktúra na koži Tŕnistého diabla robí povrch mimoriadne hydrofilným. Voda je nasávaná do malých interkalárnych kanálov, ktoré transportujú vodu kapilárnymi silami. Rovnako ako sieť malých kanálov, aj priadza HydroPort prenášajúca pot bola vyvinutá pomocou presného princípu Tŕnistého diabla.

Rozhodujúca výhoda pre vaše energetické sklady: zostaňte v chlade.
Technológia Thorny Devil vedie pot priamo do tepelne náročných svalových oblastí. Tam sa odparí pre optimálny chladiaci účinok.