Starostlivosť o obuv

Cloud


Neutrálna

Cieľová skupina:

Pre bežcov hľadajúcich minimalistickú obuv s maximálnym tlmením.

Charakteristika

Najľahšia bežecká obuv na tvrdé povrchy vo svojej triede. Vhodná na beh aj na bežné chodenie.

Poskytuje plynulejší dopad a efektívny odraz. Vďaka poslednej generácii ultra ľahkej podrážky Zero-Gravity, je dopad plynulejší a mäkší. Podrážka s 16-mi Cloud vankúšami sily pri dopade absorbuje a časť z nich vracia do efektívneho odrazu.

Geometria. Rozdiel päta/špička ( Offset ): 6 mm

Váha: 198 gr muži/168 gr ženy

Zvršok:

Veľmi priedušný zvršok, zabezpečujúci výbornú ventiláciu, spevnený len tam, kde je to nevyhnutné.

Reflexné prvky. Balenie obsahuje aj klasické šnúrky na lepšie stiahnutie zvršku počas aktivity.

Horná zadná dierka na lepšie obopnutie zvršku okolo nohy.

Výplň podrážky:

Ľahký Speedboard prenáša sily pri dopade do Cloud vankúšov.

Podrážka:

Ultra ľahká Zero-Gravity pena. Centrálny kanál medzi Cloud vankúšami zabezpečuje výbornú flexibilitu a prirodzený pohyb nohy. Každý vankúš sa prispôsobuje individuálne terénu aj nohe.

Cloudflow


Neutrálna

Cieľová skupina:

Bežci vyhľadávajúci ľahkú tréningovú obuv s výbornou stabilitou

Charakteristika:

Veľmi ľahká výkonová bežecká obuv. Je určená na beh na tvrdých povrchoch. Bočne stabilná. Vhodná aj do fitka, aj na chodenie. Poskytuje plynulejší dopad a efektívny odraz. Vďaka poslednej generácii ultra ľahkej podrážky Zero-Gravity, je dopad plynulejší a mäkší. Podrážka s 18-mi Cloud vankúšmi sily pri dopade absorbuje a časť z nich vracia do efektívneho odrazu

Geometria. Rozdiel päta/špička ( Offset ): 6 mm

Váha: 220 gr muži/ 190 gr ženy

Zvršok:

Inovatívny adaptívny pletený zvršok, antibakteriálna úprava ( menšie pachy ). Veľmi dobrá priedušnosť. Horná zadná dierka na lepšie obopnutie zvršku okolo nohy.

Výplň podrážky:

Speedboard – lepšie rozkladá sily pri dopade na celú plochu podrážky, zabezpečuje lepšiu torznú stabilitu. (Stabilitu v krute)

Podrážka:

Ultra ľahká Zero-Gravity pena, odolnejšia hmota na podrážke zabezpečuje excelentný grip pri odraze. Do oblúku tvarovaná podrážka ( Rocker ), umožňuje plynulejší „flow“ ( vznášanie sa ) pri behu.

Cloudventure


Neutrálna

Cieľová skupina:

Bežci, ktorí chcú mať chránenú nohu pred počasím a ktorí hľadajú ľahkú bežeckú trailovú obuv.

Charakteristika:

Veľmi ľahká trailová bežecká obuv. Vhodná do ľahkého terénu, lesné chodníky, tráva a podobne. Poskytuje plynulejší dopad a efektívny odraz. Podrážka poskytuje doprú oporu pri dopade a chráni pred pocitom ostrých kameňov, koreňov. Podrážka s 11-mi Cloud vankúšami efektívne tlmí sily pri dopade.

Geometria. Rozdiel päta/špička ( Offset ): 6 mm

Váha: 298 gr muži/245 gr ženy

Zvršok:

Nepremokavý ale priedušný zvršok, neprepúšťa vlhkosť ani chlad. Horná zadná dierka na lepšie obopnutie zvršku okolo nohy.

Výplň podrážky:

Speedboard – lepšie rozkladá sily pri dopade na celú plochi podrážky, zabezpečuje lepšiu torznú stabilitu. ( Stabilitu v krute ) Poskytuje lepšiu oporu v teréne

Podrážka:

Telo podrážky je z odolného EVA materiálu, v ktorom je zaliata vložka Speedboard. Agresívnejší dezén poskytuje dostatočnú oporu pri odraze v teréne

Väčšie medzery medzi Cloud vankúšami nezbierajú kamienky

Cloudsurfer


Neutrálna

Cieľová skupina:

Bežci hľadajúci tlmivú ale veľmi rýchlu obuv.

Charakteristika:

Obuv vhodná na tréningy aj na preteky na tvrdom podklade. Najobľúbenejší model medzi bežcami. Na iné aktivity ako beh neodporúčame. Poskytuje plynulý dopad a rýchly odraz. Tento model má veľmi dobrú pevnosť podrážky v krute, energiu absorbovanú pri dopade vracia do rýchleho odrazu

13 presne umiestnených Cloud vankúšikov významne redukuje sily a nárazy pri dopade, skracuje čas dopadu a skracujú fázu odrazu

Geometria. Rozdiel päta/špička ( Offset ): 7 mm

Váha: 275 gr muži/240 gr ženy

Zvršok:

Zvršok je tvorený z jedného kusu veľmi priedušnej presne definovanej siete, vybavený množstvom reflexných prvkov. Vnútorná,  komfortná, prispôsobivá ponožková časť zvršku je antibakteriálna. Horná zadná dierka na lepšie obopnutie zvršku okolo nohy.

Výplň podrážky:

Presne definované mriežkovanie vložky Speedboard zaliatej v podrážke, veľmi dobre rozkladá váhu bežce na celú plochu a zároveň umožňuje rýchlejší prechod z fáze dopadu do fázy odrazu

Podrážka:

Telo podrážky je z odolného EVA materiálu, v ktorom je zaliata vložka Speedboard. Gumená podrážka je veľmi odolná voči oderu

Otvorená konštrukcia obláčikov Cloud pomáha byť modelu CloudSurfer ľahším ako jeho predchodcovia

Cloudracer


Neutrálna

Cieľová skupina:

Bežci hľadajúci obuv na rýchle tréningy a preteky.

Charakteristika:

Model stavaný na preteky na tvrdom podklade. Na iné aktivity ako beh neodporúčame. Veľmi rýchly prechod z dopadu do odrazu. Tlmenie poskytuje 18 nízkoprofilových vankúšikov Cloud

Geometria. Rozdiel päta/špička ( Offset ): 5 mm

Váha: 230 gr muži/198 gr ženy

Zvršok:

Veľmi tenký zvršok, vybavený spevňujúcim pásom okolo nohy umiestneným presne tam, kde je to potrebné. Lôžko v zadnej časti drží pätu v optimálnej pozícii.

Výplň podrážky:

Speedboard je veľmi tenký vystužený film s nízkou váhou a maximálnou efektivitou.

Podrážka:

Telo podrážky je z odolného EVA materiálu, v ktorom je zaliata vložka Speedboard. Gumená podrážka je veľmi odolná voči oderu. Štruktúra medových plástov na podrážke zlepšuje grip pri odraze.

Cloudflyer


Ľahko pronačná

Cieľová skupina:

Pre bežcov hľadajúcich obuv na dlhé behy s výbornou stabilitou a tlmením.

Charakteristika:

Najľahšia objemová ( myslí sa na obuv na dlhé tréningy ), odtlmená obuv. Je určená na dlhé behy na tvrdých povrchoch. Bočne stabilná. Vhodná na aj do fitka, aj na chodenie a pre ťažších bežcov. Poskytuje plynulejší dopad a efektívny odraz. Vďaka poslednej generácii ultra ľahkej podrážky Zero-Gravity, je dopad plynulejší a mäkší. Podrážka s 12-mi Cloud vankúšami sily pri dopade absorbuje a časť z nich vracia do efektívneho odrazu.

Geometria. Rozdiel päta/špička (Offset): 7mm

Váha: 280 gr muži/220 gr ženy

Zvršok:

Priedušný antibakteriálny zvršok, drží pätu v optimálnej pozícii. Špeciálne šnurovanie vpredu, zabezpečuje optimálnu držanie zvršku na nohe pri dlhých behoch. Reflexné prvky. Horná zadná dierka na lepšie obopnutie zvršku okolo nohy.

Výplň podrážky:

Zaliaty Speedboard zabezpečuje plynulý pohyb a dostatočnú pevnosť podrážky v krute.

Podrážka:

Ultra ľahká Zero-Gravity pena. Centrálny kanál medzi Cloud vankúšmi zabezpečuje výbornú flexibilitu a prirodzený pohyb nohy. Do oblúku tvarovaná podrážka (Rocker), umožňuje plynulejší prechod z dopadu do odrazu.

Cloudflash

Neutrálna

Cieľová skupina:

Pre bežcov, ktorí sú chcú zbehnúť pre zlato. Pretekárska rýchla obuv.

Charakteristika:

Model stavaný na preteky na tvrdom podklade. Na iné aktivity ako beh neodporúčame. Veľmi rýchly prechod z dopadu do odrazu. Je schopný absorbovať viac energie pri dopade a poskytnúť jej aj viac do odrazu. Tlmenie poskytuje 14 nízkoprofilových vankúšikov Cloud, pripevnených prvý krát priamo na mriežke Speedboard.

Geometria. Rozdiel päta/špička (Offset): 5mm

Váha: 175 gr ženy

Zvršok:

Ultratenký zvršok tvorený nano sieťovinou, so špeciálnym skeletom na nej, veľmi dobre obopína nohu a má nízku váhu. Zvršok je celkovo tvarovaný tak, aby dôkladne obopol chodidlo a aby tvoril pevný celok spolu s nohou aj pri vysokých rýchlostiach alebo pri prudkých zrýchleniach.

Výplň podrážky:

Speedboard z materiálu Pebax  je veľmi tenký vystužený film s nízkou váhou a maximálnou efektivitou. Efektívnejšie pohlcuje energiu pri dopade a prenáša ju do odrazu.

Podrážka:

Podrážka je tvorená mriežkou Speedboard s Cloud obláčikmi prilepenými priamo na nej. Je tým dosiahnutá nízka váha a vysoká efektivita. Gumená podrážka je veľmi odolná voči oderu. Dezén na podrážke zlepšuje grip pri odraze.