OAKLEY už aj u nás


28. 08. 2023
Jednu z najlepších značiek okuliarov na svete, Oakley nájdete už aj v x-bionic® sphere v obchode X-BIONIC® Premium store v Šamoríne, alebo na našom e-shope.
foto-slider

Od START-UPu v garáži až po jedinečnú značku okuliarov

Počiatok úspechu okuliarov predchádzala myšlienka vyvinúť špičkový materiál pre motocyklové rukoväte, ktorý zabráni šmykľavosti pri daždi, alebo potu. Počas svojho pôsobenia ako obchodný zástupca náhradných dielov pre motocykle vyvinul Jim Jannard materiál s názvom “Unobtanium“. Ten využíval pri výrobe rukavíc a najmä okuliarov.

Prvý produkt Oakley Eyewear bol ďaleko od životného štýlu a módneho priemyslu. Bodom zlomu boli okuliare s názvom O-Frame. Potom “všetko skvelé” začalo od tohto produktu. Oakley potom vyrábal lyžiarske okuliare a nakoniec úplne prvé slnečné okuliare Oakley: Factory Pilot Eyeshades – športové okuliare podobné slnečným okuliarom.
Slnečné okuliare Oakley boli rýchlo také úspešné, že sa stali vlajkovým produktom značky, hoci Oakley stále predáva množstvo iných druhov produktov.

foto-slider
foto-slider
foto-slider
foto-slider
foto-slider
Viac ako len módny výstrelok
Hoci vzostup Oakley ku globálnej značke bol vždy stabilný, Jannard vďačí za svoj prelom trojnásobnému víťazovi Tour de France Gregovi Lemondovi, ktorý prostredníctvom svojich pretekov priniesol svetu meno Oakley.

V nasledujúcich rokoch postupne vytváral modely, ktoré chcel nosiť každý športovec, či už profesionál, alebo nie. Postupom času sa stali synonymom športových a luxusných okuliarov a našli si svoje miesto v nejednom „šatníku“ slávnych osobností. Nosia ich napríklad princ Wiliam a Kate, Jennifer Aniston či Cyclops (James Marsden) v X-Men 3.
Mohlo by sa zdať, že slávni opäť diktujú módu. Okuliare Oakley sú však oveľa viac ako len módny výdobytok. Prísne štandardy kvality spoločnosti Oakley a rozsiahly zoznam možností z nich robia to čím sú dnes.
Navyše, široká škála produktov Oakley zabezpečuje, že svoje vysnívané slnečné okuliare si nájde takmer každý.

foto-slider
Vedeli ste, že…
  • Spoločnosť registrovaná ako “OAKLEY”  dostala pomenovanie podľa Jimovho psa.
  • Zdá sa, že skutočným tajomstvom úspechu Oakley je ich vášeň pre spojenie vedy a umenia s cieľom vytvoriť dokonalú zmes výkonu a štýlu.
  • 33 baníkov v Chile zachránených po 17 dňoch uväznených v bani v roku 2010 dostalo slnečné okuliare Oakley na ochranu očí, pretože ich lekári varovali pred poškodením sietnice, keď sa po takom dlhom čase dostali na denné svetlo.
  • Okuliare Oakley nosí aj vojenský personál.

Sledujte náš Instagram a Facebook a buďte o všetkom včas informovaní.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ ZAUJÍMAŤ